Užsiėmimai, padedantys ugdyti jūsų vaiko ritmo pojūčius

Visi tėvai nori, kad jų vaikai turėtų galybę gebėjimų, vienas iš jų yra ritmo pojūtis. Kadangi dauguma tėvų jau nuo mažumės nori ugdyti vaiko ritmiką, šį straipsnį paruošėme tam, kad panagrinėtume kokia ritmo nauda vaiko vystymuisi. Tikimės, kad tai paskatins lavinti savo vaikus.

Visiems žinoma, jog ritmo pajautimas labai svarbus tuomet kai vaikas mokosi muzikos arba šokio judesių. Kai jauti ritmą, lengviau groti muzikos instrumentais ir mokytis šiokio žingsnelių. Tačiau reikia paminėti, kad ritmas turi įtakos ir sportiniams sugebėjimams. Pavyzdžiui žaidžiant beisbolą jausti ritmą yra itin svarbu. Ritmika taip pat svarbi ir važinėjant dviračiu bei šokinėjant šokdyne. Tokia įprastinė veikla kaip vaikščiojimas, bėgimas ar šokinėjimas taip pat reikalauja šiek tiek ritmikos. Taigi galima sakyti, kad ritmikos ugdymas yra tiesiogiai susijęs su sportinių įgūdžių ugdymu.

Ritmika svarbi ir bendraujant. Galima teigti, jog ritmo pojūtis yra labai reikšmingas mūsų kasdienėje veikloje bei palengvina įprastinį gyvenimą. Keista, tačiau net ir toks įprastas veiksmas kaip bendravimas, reikalauja ritmikos, pavyzdžiui kai vienu metu bendraujame ir geriame sultis. Manoma, kad tie, kurie gerai jaučia ritmą – laisvai bendrauja, o tiems kurie ritmo nejaučia, bendrauti yra sudėtingiau. Remiantis tuo, yra akivaizdu, jog ritmas įtakoja ir mūsų bendravimo įgūdžius.

Vienas geriausių būdų lavinti ritmo pojūtį vaikystėje yra klausytis muzikos. Jūsų vaikas gali pradėti nuo tokių paprastų pratimų kaip ploti rankutėmis ir judėti pagal ritmą. Be to šie įgūdžiai lavinami natūraliai, tiesiog linksmai leidžiant laiką, todėl vaikams šis užsiėmimas patinka. Nebūtina judėti pagal muziką, svarbiausia judėti laisvai. Kasdienė praktika akivaizdžiai lavins jūsų vaiko ritmiką.

Žinoma, galima lavinti ir suaugusiųjų ritminius pojūčius, tačiau vaikystėje tai daryti lengviau ir nereikia įdėti daugybės pastangų. Todėl tėvai, kurie nori, kad jų vaikai gerai jaustų rimtą, jau dabar turėtų pradėti juos lavinti. Tiesiog leiskite jiems klausytis įvairios muzikos, ir stebėkite jų reakcijas. Vaikai labai lankstūs, tad pagal ritmą gali judėti laisvai ir nerūpestingai. Kadangi vaikai yra kaip kempinės, kurios sugeria vandenį, jie gali greitai ir lengvai įsisavinti ritmiką. Be viso to, muzikos mokyklos ir įvairios muzikinės programos, taip pat lavina ritmo pajautimą.