Kaip lavinti muzikinę klausą?

Ar skambant muzikai kyla noras nustatyti tonaciją ir atkurti gitaros partijas? Jeigu tikslingai pasinaudosite tolimesniais nurodymais, jums pavyks tai padaryti. Šie patarimai nepavers jūsų aukštos klasės virtuozu, tačiau jie padės lavinti muzikinę klausą.

Klausykitės muzikos sąmoningai

Vien tik iš to kaip klausomės muzikos, nesunku atskirti muzikantą nuo paprasto žmogaus. Muzikantai susikoncentruoja į muziką, kai tuo tarpu paprastiems žmonėms ji reikalinga tik muzikiniam fonui palaikyti. Norint lavinti muzikinę klausą, net jei būtumėte triukšmingoje aplinkoje, kaip pavyzdžiui prekybos centras, turite labai gerai įsiklausyti į muziką.

Kitas būdas padėsiantis lavinti muzikinę klausą, tai mėgiamo muzikos albumo klausymas. Atsisėskite, pasiimkite užrašų knygutę, įsijunkite muziką ir užsirašinėkite. Turite atsakyti į tokius klausimus: kokia yra kompozicija? Kaip „background“ vokalistai papildo pagrindinį vokalistą? Kaip dera kiekvienas instrumentas? Koks yra būgnininko vaidmuo? Ką groja klavišininkas? Kaip groja akustinė gitara? Koks elektrinės gitaros tonas? Žinoma sąrašas gali būti tęsiamas ir tęsiamas, tačiau pradžiai pakaks atsakyti ir į šiuos klausimus.

Atkartokite tai, ką girdite

Deja klausymas dar nėra viskas, turite atkartoti tai ką girdite. Klausantis pagrindinės melodijos, arba mėgstamiausios kūrinio vietos, stenkitės ją atkartoti. Bandykite tol, kol pavyks. Kad pasistūmėtumėte į priekį, kartokite net tik pagrindinę melodiją ar tam tikras dalis, bet ir visą kūrinį.

Žaiskite įvairius žaidimus

Nesvarbu kur bebūtumėte, išgirdę muziką pabandykite nustatyti dainos tonus, galite susirungti su draugais ir pažiūrėti, kuriam seksis geriau. Norint žaisti šį žaidimą, vienas iš žaidėjų turi žinoti tikruosius tonus, kad vėliau galėtų patikrinti atsakymus. Kuo daugiau treniruositės, tuo geriau jums seksis. Šis žaidimas padės linksmai ir nenuobodžiai lavinti muzikinę klausą.

Praktikuokitės su neįprastais tonais

Klausos lavinimui puikia tinka neįprasti tonai, tokie kaip pavyzdžiui C# arba Ab . Praktikuotis su neįprastais tonais yra sunkiau, nes tai jau aukštesnis lygis, tačiau tai labai padeda susiorientuoti bet kurioje tonacijoje. Vis dėlto, atpažinti tokius tonus gali būti lengviau nei atrodo, nes jie skamba kiek neįprastai, todėl galima greitai atskirti. Rekomenduojama daugiau dėmesio skirti tiems tonams, dėl kurių jaučiatės neužtikrintai.

Mokykitės papildomai

Geri muzikantai yra tie, kurie nuolatos tobulinasi. Treniruojantis papildomai, galima tapti dvigubai geresniu. Netgi profesionalūs muzikantai, kurie groja instrumentais daugiau nei 20 metų, turi repetuoti papildomai ir save tobulinti. Nei vienas nesame ir nebūsime tobulas. Patys galite mokytis visą gyvenimą, bet norint pasiekti daugiau ir tapti tikru muzikantu, jums prireiks ir to, kuris bus už jus geresnis.