Geriausi visų laikų muzikantai ir grupės

1. The Beatles
The Beatles arba Bitlai, roko grupė iš Anglijos, susikūrusi 1960 metais Liverpulyje. Grupę sudarė keturi nariai: Džonas Lenonas, Polas Makartnis, Ringo Staras ir Džordžas Harisonas. Bitlai pelnė 14 tarptautinių apdovanojimų ir pardavė daugiau nei 600 milijonų įrašų visame pasaulyje. Tai yra viena sėkmingiausių grupių muzikos istorijoje. Jų įtaka roko muzikai buvo ir tebėra didžiulė.

2. Elvis Presley
Elvis Preslis buvo amerikiečių dainininkas ir aktorius, gimęs 1935 metais. Išleido daugiau nei 150 singlų, bei pardavė daugiau nei 500 milijonų įrašų. Elvis Preslis yra tituluojamas „Rokenrolo Karaliumi“. Tai vienas reikšmingiausių dvidešimtojo amžiaus kultūros veikėjų.

3. Michael Jackson
Maiklas Džeksonas – amerikiečių dainininkas, dainų autorius, prodiuseris, šokėjas ir aktorius, gimęs 1958 metais. Atlikėjas dar žinomas kaip „Pop Karalius“. Maiklas Džeksonas iš viso pelnė maždaug 390 tarptautinių apdovanojimų ir pardavė daugiau nei 350 milijonų įrašų. Tai atlikėjas, išsiskyręs savo savitu stiliumi, muzika, šokiu ir įkvėpęs daugybę šiuolaikinių pop muzikos žvaigždžių.

4. Madonna
Madona (g. 1958 m.) – amerikiečių dainininkė, dainų autorė, aktorė, sėkminga verslininkė bei aktyvi filantropė. Madona, tituluojama „Pop Karaliene“, jau išleido 26 studijinius albumus ir pardavė daugiau nei 305 milijonus įrašų. Ji įkvėpė daugybę menininkų iš viso pasaulio.

5. Elton John
Eltonas Džonas – anglų dainininkas, dainų autorius ir kompozitorius gimęs 1974 metais. Įrašė daugiau nei 40 albumų. Savo kolekcijoje Eltonas Džonas turi virį 50 hitų patekusių į top 40. Atlikėjas jau pardavė daugiau nei 300 milijonų įrašų. Tai vienas sėkmingiausiai parduodamų muzikantų visame pasaulyje.

6. Led Zeppelin
Anglų roko grupė, susikūrusi 1968 metais. Grupę sudarė keturi nariai: vokalistas Robertas Plantas, gitaristas Džimis Peidžas, bosistas ir klavišininkas Džonas Paulas Džonsas bei būgnininkas Džonas Bonhemas. Led Zeppelin išleido 9 studijinius ir 3 oficialius, gyvų pasirodymų metu įrašytus albumus. Grupė pardavė daugiau nei 220 milijonų įrašų. Led Zepelin laikomi sunkiojo roko pradininkais.

7. Pink Floyd
Pink Floyd – amerikiečių roko grupė, susikūrusi Londone 1965 metais. Grupę sudaro keturi nariai: Sidas Baretas, Nikas Meisonas, Rodžeris Voltersas ir Ričardas Raitas. Grupė išleido 14 studijinių albumų, surengė 12 pasaulinių koncertinių turų ir pardavė apie 200 milijonų įrašų. Tai viena komerciškai sėkmingiausių ir didžiausią įtaką turinčių grupių muzikos istorijoje.

8. Mariah Carey
Maraja Keri (g. 1969) – amerikiečių dainininkė, dainų autorė, prodiuserė, aktorė ir filantropė. Atlikėjos balsui nėra lygių, jis apima net 5 oktavas, būtent dėl savo unikalaus balso, Maraja Keri dar vadinama lakštingala. Atlikėja išleido 14 studijinių albumų ir pardavė daugiau nei 175 milijonus įrašų.

9. Celine Dion
Kanados dainininkė, dainų autorė, verslininkė, o kartais ir aktorė gimė 1968 metais. Atlikėja žinoma dėl jos itin tikslaus ir galingo vokalo. Celine Dion išleido 40 studijinių albumų ir pardavė daugiau nei 200 milijonų įrašų. Tai viena geriausių atlikėjų Kanados istorijoje.

10. Whitney Houston
Whitney Houston (1963 – 2012) – amerikiečių dainininkė, aktorė, prodiuserė ir modelis. Ji išleido 6 studijinius albumus, 1 šventinių dainų albumą ir 3 albumus skirtus filmų garso takeliams. Jos albumai buvo sertifikuoti deimantiniais, multi-platininiais, platininiais ir auksiniais. Atlikėja pardavė daugiau nei 170 milijonų įrašų ir yra vadinama viena daugiausiai apdovanojimų pelniusia visų laikų moterimi.